Zaton – atrakcje piaszczystej plaży w Chorwacji

Przepiękna plaża Zaton znajduje się w pobliżu Zadaru oraz historycznego miasteczka Nin. Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Odwiedzana jest zarówno przez chorwackich jak i zagranicznych turystów.

Jest to miejsce, które zachwyca swym bogactwem historycznym i kulturowym. Warto w okolicy obejrzeć kościół św. Mikołaja z XII wieku usytuowany na polu Prahulie, oraz muzeum antyków w Ninie (około 2 km od Zatonu). W lipcu i sierpniu organizowane jest Zatońskie lato kulturalne, w tym różne muzyczne, kulturalne i sportowe imprezy oraz wystawy.

Wypoczywając w Zatonie warto poświęcić czas na wycieczki do pobliskich historycznych miast tj: Zadar, Sibenik, Nin i Biograd.

Piaszczysta plaża w Chorwacji - Zaton
Piaszczysta plaża w Chorwacji – Zaton

Co można robić na plaży Zaton?

Na plaży Zaton oprócz kryształowo czystego morza, dzięki któremu miejsce to otrzymuje coroczną Błękitną Flagę, możemy tu też podziwiać piękno przyrody, odwiedzając parki narodowe: Krka, Kornati i Paklenica, parki przyrody i wyspy archipelagu zadarskiego.

Plaża Zaton to kolejna piaszczysto-żwirowa z łagodnym wejściem do morza, szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo przystosowana jest też dla osób niepełnosprawnych.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą skorzystać z szeregu atrakcji w Zatonie tj: tenis ziemny, tenis stołowy, koszykówka, piłka nożna, badminton, siatkówka lub narty wodne, rowery wodne, kajaki, nurkowanie itp. Dla ciekawych wrażeń i nowych doświadczeń proponujemy też jazdę konną w pobliskim  ośrodku Libertas.

Wieczorem w Zatonie możemy spędzić czas spacerując wzdłuż morza, bądź wybrać się do restauracji lub baru. Dla osób preferujących taniec w dyskotece proponujemy zajrzeć do Saturnus. Zaton jest także doskonałym miejscem zabawy dla dzieci, gdyż otoczony jest wesołymi miasteczkami i zjeżdżalniami wodnymi.

Leave A Reply

Navigate