Torby podróżne

Pakowanie się na wyjazd wielu z nas kojarzy się ze stresem, a czasem i niepokojem: czy wszystko mi się zmieści? Dodatkowo, jeśli wybieramy się w podróż samolotem, pojawia się pytanie: czy mój bagaż nie przekroczy dopuszczalnych wymiarów i wagi? Wszystkie te obawy są zupełnie zrozumiałe, dlatego warto zrobić wszystko, by torba czy walizka, w którą będziemy się pakować, stanowiła dla nas pomoc, a nie wywoływała dodatkowy stres.

Jak odróżnić dobre torby podróżne od tych, które nam długo nie posłużą lub też będą niefunkcjonalne?

Przekonaj się!

Zaczynamy od modeli, które cieszą się największą popularnością.

Torby podróżne
Torby podróżne / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Cena, ranking i opinie

Torby podróżne na kółkach

Już od wielu lat królują na wszelkich lotniskach i dworcach. I nic w tym dziwnego. Dzięki tak prostemu rozwiązaniu jak kółka, nie musimy dźwigać swojej torby na wycieczkę czy wyjazd. A przecież jest ona często nawet trudna do podniesienia! Warto tylko zwrócić uwagę na to, jak prowadzą się kółka i czy są odpowiednio duże. Do wyboru mamy tu torby podróżne na dwóch kółkach (które trzeba przechylić w swoją stronę podczas jazdy) oraz na czterech kółkach. Ten drugi model jest uważany za nawet bardziej wygodny. Tu z kolei sprawdzamy, czy kółka obracają się wokół własnej osi, co sprawi, że bez trudu będzie można zmienić kierunek jazdy.

Teraz coś dla osób, które wybierają się w podróż samolotem.

Torby podróżne do samolotu

Jeśli chodzi o torby do samolotu, sytuacja nieco się komplikuje. Wszystkie linie lotnicze mają swoje restrykcyjne przepisy dotyczące wagi i wymiarów bagażu. Zwykle jednak suma wymiarów bagażu głównego (rejestrowanego) nie może przekroczyć 158 cm i wagi 20 – 32 kg.

A co z bagażem podręcznym?

Waga torby podróżnej kabinowej nie może przekroczyć 8 lub 9 kilogramów wagi i wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm. Torba podręczna, którą można dodatkowo ze sobą zabrać na pokład, nie może przekroczyć wymiarów 40 cm x 35 cm 12 cm.

Uwaga!

Przed podróżą trzeba koniecznie sprawdzić, jakie przepisy co do bagażu ma linia lotnicza, jaką będziemy podróżować!

Jeśli kupujemy torbę podróżną, warto od razu zadbać o to, by miała ona wymiary nieprzekraczające standardowych wymiarów torby lotniczej. Przy okazji ewentualnego lotu będziemy mogli spokojnie się spakować, bez konieczności gorączkowego mierzenia.

Jaka Torba podróżna
Jaka Torba podróżna najlepsza? Wymiary / Gdzie kupić? Ranking, opinie i cena

Wymiary toreb podróżnych

W sklepach znajdziemy torby turystyczne i podróżne o różnych wymiarach – od toreb weekendowych, niewielkich, do dużych, w których można spakować nawet całą rodzinę na wyjazd.
Jakie wymiary może mieć duża torba podróżna?

Oto kilka przykładów:

 1. 58 cm x 30 cm x 32 cm,
 2. 38 cm x 79 cm x 39 cm,
 3. 78 cm x 46 cm x 37 cm.

Mała torba podróżna może mieć z kolei wymiary takie jak:

 1. 52 cm x 32 cm x 27 cm,
 2. 40 cm x 18 cm x 21 cm,
 3. 40 cm x 30 cm x 18 cm.

Jaką torbę podróżną wybrać i kupić?

Zanim wybierzemy najlepszą dla siebie torbę, warto wiedzieć, jakie propozycje znajdziemy w sklepach.

A jest ich sporo.

Zobaczmy!

 • Torby podróżne damskie,
 • Torby podróżne męskie,
 • Torby podróżne dla dzieci,
 • Eleganckie, skórzane torby podróżne,
 • Sportowe torby podróżne,
 • Torby kolorowe, a także w stonowanych kolorach, zwykle czarnym, grafitowym lub granatowym.
Najlepsza Torba podróżna
Najlepsza Torba podróżna

Dodatki do toreb

W torbach podróżnych bardzo dużym ułatwieniem w pakowaniu się na wakacje czy wycieczkę są różnego rodzaju dodatki. Mogą to być mocowania przytrzymujące rzeczy, kieszonki na podręczne przedmioty, czy też na dokumenty. Ponadto, dobrym rozwiązaniem są zabezpieczenia takie jak kłódka czy zamek z szyfrem.

Torby podróżne – materiały

Do produkcji toreb podróżnych stosuje się materiały, które łatwo zmyć, a przy tym są nieprzemakalne i trwałe. Do najczęściej stosowanych należą nylon, kordura i poliester.

Cena toreb podróżnych

Tanią torbę turystyczną można kupić już za 40 złotych. Torby podróżne skórzane markowych firm mogą osiągać cenę przekraczającą nawet 2000 złotych. Zapraszamy do porównania cen popularnych modeli toreb podróżnych w naszych rankingach!

Producenci toreb podróżnych

Popularni producenci toreb podróżnych to między innymi Puccini, Nike, Guess, Louis Vuitton, Diesel, Solier, Travelite.

Leave A Reply

Navigate