Co warto zobaczyć w Starej Baśce? Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne

Miejsce na wakacyjny wypoczynek zazwyczaj wybieramy na długo przed samym wyjazdem. Wszystko po to aby dobrze zaplanować miejsce pobytu. W końcu wakacje muszą być udane… inaczej tracą sens. Teraz kiedy wróciliśmy ze Starej Baśki mogę Was zapewnić, że wakacje w Starej Baśce z pewnością będą udane!

Zwłaszcza jeśli planujecie wyjazd całą rodziną. Stara Baška to mała mieścina, która znajduje się na samym końcu wyspy Krk. Zaraz przy Baśce, która jest znacznie bardziej znanym kurortem, który latem jest mocno oblegany.

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wybrać Starą Baśkę.

Co warto zobaczyć w Starej Baśce?

Stara Baška jako mała wioska w zasadzie nie oferuje zbyt wielu atrakcji. Jednak dookoła niej jest wiele ciekawych miejsc, które warto z pewnością zobaczyć i zwiedzić.

Zaczynając od samej Starej Baśki to należy wspomnieć, że znajduje się w niej port, który stanowi centrum mieściny. W nim także znajdują się restauracje, które oferują dobre jedzenie z przepięknymi widokami na morze. Tu należy wspomnieć, że to jedno z miejsc, w których można jeść, podziwiać widoki, zachód słońca oraz wyskakujące z wody delfiny…

Coś pięknego.

W samej Starej Baśce znajduje się także cmentarz wykuty w zboczu góry, z którego także rozciąga się ładny widok. Jest tu także stary kościółek oraz dom, w którym teraz są apartamenty ale kiedyś swoje lokum mieli mnisi.

Jest także kilka uroczych uliczek, którymi można przespacerować się w ciepłe i słoneczne wieczory.

Stara Baśka
Stara Baśka

Plaże w Starej Baśce

Niewątpliwie jednymi z atrakcji jakie można znaleźć w Starej Baśce są plaże, których nie brakuje dookoła tak małej mieściny. W samym centrum przy porcie znajduje się plaża miejska, która nadaje się także do plażowania razem z dziećmi.

Nieopodal dalej znajduje się plaża Zala, która swoim urokiem przyciąga wielu turystów. Tutaj musimy Was jednak ostrzec przed tym, że w zatoce przy plaży jest zimna woda. Wszystko przez to, że z okolicznych gór spływają do niej źródła zimnej wody…

Kolejną bardzo popularną plażą jest plaża Oprna, która znajduje się przed wjazdem do Starej Baśki. To właśnie przy niej tworzą się latem korki ponieważ sama plaża jest niedostępna dla samochodów i turyści parkują swoje auta przy drodze dojazdowej do Starej Baśki.

Co jeszcze można zwiedzić spędzając wakacje w Starej Baśce?

Warto wybrać się do miasta Punat a także do miasta Krk, które są na drodze dojazdowej do Starej Baśki. Tam jest zdecydowanie więcej atrakcji ponieważ są to już bardziej miasta niż wioski. Można wybrać się w rejs statkiem, który dopłynie do niedostępnych z lądu miejsc i pięknych plaż w zatoczkach.

Można także skorzystać z licznych atrakcji miejskich takich jak restauracje czy sklepy z pamiątkami.

Warto wybrać się także do Baśki oraz na górskie przechadzki, które umożliwiają liczne szlaki, którymi można się poruszać między kolejnymi miejscowościami. Każdy kto chce zobaczyć jak wygląda to miejsce może skorzystać z flickra lub zajrzeć na jeden z profili gdzie to miejsce zostało doskonale przedstawione.

Zobacz na mapie gdzie znajduje się Stara Baśka i okoliczne wioski i atrakcje:

Leave A Reply

Navigate