Rab, Lopar – najpiękniejsze piaszczyste plaże w Chorwacji

Wyspa Rab leży na północy Morza Adriatyckiego jako część archipelagu Kwarnerskiego. Składa się z 7 miejscowości tj: Lopar, Barbat, Banjol, Kampor, Mundaije, Supetarska Draga i Rab. Większość piaszczystych plaż znajduje się na półwyspie Lopar.
Spójrz na mapę:

Największa z nich i najbardziej popularna to Paradise Beach, czyli Rajska plaża. Cudowne miejsce na odpoczynek, relaks a zarazem podziwianie widoków. Morze uspokaja skołatane nerwy męczące codziennością życia, delikatny powiew wiatru oraz piaszczysta plaża pod stopami. Rozciąga się na około 2 km. w północnej części Rabu.

Plaża jest czysta, bez kamieni, żwiru, jeżowców,  przez co jest stworzona do wypoczynku z dziećmi. Delikatny piasek pozwala na budowanie domków przez dzieci, a rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich maluchów. Woda jest płytka na dłuższym odcinku, co także daje dzieciom większy obszar do zabawy. Główną atrakcją jest „aquaqan” czyli zjeżdżalnia wodna, dla większości dzieci to ulubione miejsce zabawy w sezonie letnim. Jednakże trzeba pamiętać, że taka atrakcja jest płatna.

Rajska Plaża, Lopar
Rajska Plaża, Lopar

Rodzice także mogą wypocząć w pobliskim barze otoczonym palmami, co sprawia, że wypoczynek jest przyjemniejszy. Nie brakuje także atrakcji dla osób aktywnych. W pobliżu znajduje się centrum sportowe. Do dyspozycji gości są boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, korty tenisowe, minigolf oraz ping pong, nie brakuje także atrakcji wodnych. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Piękny krajobraz oraz piasek pod stopami sprawia, że wypoczywasz, a szereg atrakcji umilają spędzony czas z rodziną.

Leave A Reply

Navigate