Punta Cana – rajska część Wybrzeża Kokosowego

Punta Cana to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na Dominikanie, a zarazem przylądek we wschodniej części wyspy. Już od lat kusi najpiękniejszymi plażami na świecie, ze swoim miękkim, białym piaskiem wraz z pochylonymi palmami oraz błękitną, krystaliczną wodą w morzu. Punta Cana stwarza idealne warunki do nurkowania i przyciąga ukrytą, barwną rafą koralową. Miłośników snurkowania, nie trzeba specjalnie zachęcać, podwodny świat w płytkiej, ciepłej wodzie jest niezwykle atrakcyjny. Wzdłuż plaż rozlokowane są luksusowe ośrodki wypoczynkowe i hotele, by zadowolić liczne rzesze turystów. Na przylądku jest również prywatne lotnisko międzynarodowe.

Punta Cana
Punta Cana

Punta Cana – pogoda

Dominikana ogólnie rzec biorąc jest idealnym miejscem na całoroczne wakacje. Temperatura nigdy nie schodzi poniżej 25 stopni, a jeśli pojawi się deszcz, to nie trwa zbyt długo. Wypoczynek w Punta Cana można więc zarezerwować i latem i zimą, pamiętając o tym że na naszą zimę przypada turystyczny szczyt na Dominikanie. Pora deszczowa trwa od maja do sierpnia oraz w listopadzie i grudniu. Wówczas możemy spodziewać się kilkuminutowych ulew, po których szybko nie ma śladu.

Wakacje na Punta Cana

Punta Cana to doskonałe miejsce na wypoczynek i opalanie się z drinkiem w ręku. Liczne ośrodki wypoczynkowe są gwarancją udanego urlopu, jeśli ktoś preferuje taki rodzaj wyjazdów. Większość z nich oferuje opcję allinclusive, czego oczekują przybywający na Dominikanę turyści. Biały piasek z leżakami pod palemką, turkusowe morze oraz obsługa na każde skinienie są spełnieniem marzeń wielu gości. Punta Cana to także idealny wybór, jeśli chodzi o wakacje z dziećmi. Łagodne wejście do wody, płytkie i ciepłe morze oraz szerokie plaże będą strzałem w dziesiątkę na rodzinne wakacje. To dobra miejscówka zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek, kiedy u nas za oknem jest szaro i ponuro.

Tak to na miejscu się prezentuje :

Atrakcje turystyczne

Sama okolica jest stworzona z myślą o turystyce, ale do zwiedzania nie ma zbyt wiele. Można tu wejść do jednej z wielu restauracji, by skosztować lokalnej kuchni, czy miejscowego alkoholu. Mnogość knajp, dyskotek i pubów wypełnia całą okolicę. Punta Cana znana jest również z pól golfowych o światowej klasie. Można skorzystać z rozległej oferty sportów wodnych i wypożyczyć np. kajak czy skuter, lub popłynąć na jedną z wycieczek jachtem albo łodzią ze szklanym dnem, np. na wyspę Saona. Zajęcie znajdą tu też wędkarze (wyprawy na pełne morze) i miłośnicy jazdy konnej wzdłuż wybrzeża. Punta Cana to raj dla wszystkich lubiących podziwiać podwodny świat. Na turystów czekają gabinety SPA z zabiegami relaksacyjnymi oraz zoo – Manati Park Bavaro z pokazami delfinów, lwów morskich, papug, ujeżdżaniem koni oraz tradycyjnym tańcem Tainów. Jeśli chodzi o cuda natury warto udać się do rezerwatu Indian Eyes oraz parku ekologicznego Punta Cana.

atrakcje turystyczne na punta cana
atrakcje turystyczne na Punta Cana

Plaże Punta Cana

Plaże Punta Cana należą do najpiękniejszych na Karaibach, a także na całym świecie. Jasny, niezwykle miękki piasek wraz z błękitną wodą, ściąga co roku rzesze turystów spragnionych słońca. Plaże Punta Cana mają kilkudziesięcio kilometrową długość i idealnie nadają się na romantyczne spacery oraz całodzienne plażowanie. Szczególnym zainteresowaniem oraz popularnością cieszą się plaże Bavaro i Uvero Alto. Pełna infrastruktura i serwis plażowy pomagają cieszyć się błogim wypoczynkiem na zasłużonym urlopie.

Leave A Reply

Navigate