Atrakcje piaszczystej plaży Saharun na wyspie Dugi Otok

Plaża Saharun jest umiejscowiona na Dugim Otoku, czyli na największej wyspie archipelagu Zadar. Plaża jest położona w północno -zachodniej części wyspy w pobliżu miejscowości Veli Rat. To kolejne fantastyczne miejsce do plażowania w Chorwacji.

Mapa

Infrastruktura i warunki piaszczystej plaży Saharun

Z jednej strony Saharun otoczona jest sosnowym laskiem, z drugiej natomiast krystalicznie czystym morzem, w którego blasku odbija się biały piasek. Jest to doskonałe miejsce dla zakochanych par, chcących spędzić romantyczne chwile. Morze jest tu płytkie, przez co jest odpowiednie dla dzieci.

Atrakcje plaży Saharun, Dugi Otok
Atrakcje plaży Saharun, Dugi Otok

W pobliżu Saharun jest bar z przekąskami, a wokół dużo drzew, które przysłaniając słońce stwarzają efekt parasola i nadają naturalny cień. Plaża leży na południe od Soline, łatwo więc można dotrzeć tu samochodem. Dla osób lubiących atrakcje takie jak żegluga po morzu odpowiedniejszym wyborem transportu będzie półtoragodzinny rejs łodzią z Zadaru na Dugi Otok.

Ciekawe plaże na które można dotrzeć z Dugiego Otoku

W pobliżu Zadaru, a dokładnie w Nin znajduje się plaża Ninska Laguna (plaża Królowej). Jest to długa, piaszczysta plaża z płytką, ciepłą wodą, doskonała dla małych dzieci. Oferuje ona wiele udogodnień tj. bary, restauracje. Ucztą dla kobiet, i nie tylko jest lecznicze błoto, z którego słynie plaża.

Wieczorem, gdy zmrok zapada, plaża Ninska Laguna zmienia swe oblicze, staje się miejscem spotkań młodych ludzi, którzy w barach na plaży organizują imprezy, trwające nawet do samego rana.

Leave A Reply

Navigate