Luksusowe butiki, sklepy oraz domy mody w Berlinie

Luksusowe butiki, markowe ubrania, gadżety i dodatki. Jak przejść obojętnie, lub nie przywieźć pamiątki będąc w Berlinie. Dla wielu kobiet pamiątka z podróży oznacza zakup bransoletki lub ubrania z eleganckiego sklepu w Berlinie. Większość z nas zadowoli przypadkowy widok Claudii Schiffer. Raj dla oczu i niezapomniane wspomnienia. Przedstawimy kilka miejsc, które przykuwają uwagę kobiet. Będą to nie tylko sklepy, ale także butiki, hale targowe i słynna ulica w Berlinie znana z mieszkających tam osobistości.

Wrzucając się w wir zakupów, warto rozpocząć od znanej ulicy w Berlinie Kurffurstendamm, zwana w skrócie Ku’damm. Właśnie tą ulicą spacerują znane osobistości, znani biznesmeni oraz modelki. To tam znajdują się znane markowe butiki, sklepy i domy mody.

Sprawdź na mapie jej położenie:

Miłośnicy świata mody mogą odwiedzić dwa znane centra mody- Galeries Lafayette i Quartier 206 , które reprezentują modę na całym świecie. Galeries Lafayette jest to dom handlowy, który za zaszklonymi, ogromnymi drzwiami kryje najnowsze style i trendy mody. Natomiast Quartier 206 jest to luksusowy dom mody, gdzie królują takie marki jak Gucci, Yves Saint Laurent, Alexander McQueen, Bottega ,Veneta. Zakupy w takim miejscu są zarezerwowane dla najbogatszych ze względu na przerażające ceny.

Galeries Lafayette
Galeries Lafayette

Następnym sklepem, którego ceny są powalające jest Barbour Store. Warto wejść do klepu, aby poczuć się jak znana osobowość. Poczuć się tak można ze względu na czerwony, długi dywan, który prowadzi do sklepu pełnego markowych ubrań.

Możemy odwiedzić także jeden z najbardziej znanych butików w Berlinie, jednakże z wysokim cenami. Butik nazywa się Christ, oferuje on różnego rodzaju dodatki z bardzo dobrej jakości skóry. Warto zainwestować w skórzany portfel, czy też torebkę.

Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld

Będąc przy dodatkach proponujemy zajrzeć do sklepu Friedrich’s & Cambell. Sklep ma ogromny asortyment okularów. Do wyboru sążne rodzaje i różne kolory. Ceny są dosyć wysokie od 100 euro.

Warto wspomnieć, że w Berlinie, właśnie na tej ulicy znajduje się znany butik, słynnego niemieckiego kreatora mody Karla Lagerfelda. Dla odmiany, butik o nazwie Lagerfeld Homme zawiera odzież męską.

Mamy kilka propozycji sklepów z rozsądnymi cenami, gdzie możemy dać się porwać zakupom.

Jednym z takich sklepów jest MarcCain Store. Jest to butik dla kobiet, gdzie znajdziemy odzież znanych firm. Jednakże jest to miejsce, gdzie trzeba umieć szukać. Oznacza to, że ceny są dosyć wysokie, jednak nie przerażajmy się tym, jeśli dobrze poszukamy to znajdziemy też rzeczy za rozsądną cenę. Do takich sklepów należy też Opticon Designed Eyewear, który ma w sprzedaży okulary różnego rodzaju. Na pierwszy rzut oka ceny są wysokie, jednakże po rozejrzeniu się, możemy znaleźć coś za cenę przystępną.

Najtańszą naszą propozycją jest The Body Shop. Sklep, w którym możecie zrobić zakup już od 10 euro. Jest to sklep z kosmetykami, znany na całym świecie, a wachlarz wyboru jest ogromny.

Tu kilka podpowiedzi od znanej Youtuberki w kwestii zakupów w Berlinie:

Pamiętajmy, że nie są to sklepy w których możemy się obkupić i wyjść niosąc kilka toreb, są to sklepy, które dają przyjemność z zakupu najmniejszej rzeczy. Liczy się fakt, że byliśmy w tym miejscu, przeszliśmy przez ten czerwony dywan. Odwiedziliśmy luksusowy sklep w jakim także była np.: Claudia Schiffer.

Leave A Reply

Navigate