Costa Brava – atrakcje w kurortach na Dzikim Wybrzeżu

Dzikie Wybrzeże to tłumaczenie nazwy wybrzeża Costa Brava, znajdującego się w Hiszpanii. Jest to długi 200- kilometrowy obszar piaszczystych plaż, zatoczek, lasów i klifów, który ciągnie się, aż do granicy Francji. Przedstawimy tu najciekawsze miejsca na Costa Brava takie jak: miasto Blanes oraz kurort Lloret de Mar. Warto też zauważyć, że niektóre nazwy na Costa Brava są bardzo ciekawe i tajemnicze. Sprawiają, że zastanawiamy się nad znaczeniem tej nazwy. Dla przykładu jedną z ciekawych nazw jest Costa de la Mort co oznacza Wybrzeże Śmierci.

Mapa Costa Brava

Atrakcje dla turystów w Blanes i Lloret de Mar na Costa Brava

Rozpocznijmy naszą wyprawę od miasta Blanes, które zostało założone przez Rzymian. Blanes słynie z ogrodów botanicznych – Mar i Mutra, które znajduje się blisko plaży. W ogrodzie znajduje się około 7 tys. gatunków różnych drzew i krzewów. Miejsce, które zachwyca swym urokiem zawiera w sobie kolekcję roślin z całego świata. Kolejną atrakcją turystyczną jest Pałac z XII w. w stylu Gotyckim. Ciekawostką jest, że dawniej Pałac ten strzegł wybrzeża przed piratami.

Kolejnym miejscem, w którym możemy podziwiać piękno przyrody zamknięte w niesamowitych ogrodach są Ogrody Santa Clotilde założone w XX w. w Lloret de Mar. Lloret de Mar jest znanym kurortem na całym świecie. Zjeżdża się tu wielu turystów, aby zobaczyć nie tylko Ogrody Santa Clotilde, ale także najstarszą budowlę, a zarazem zabytek tego miasta, którym jest Kaplica Sant Quirze. Budowla została wzniesiona w 1079r., gdzie niegdyś stała bazylika starochrześcijańska. Warto wiedzieć, że w pobliżu Sant Quirze zostały wybudowane przez bogatych przedsiębiorców wspaniałe rezydencje oraz grobowce przy Cami del repos. Zostały tez odrestaurowane kościoły i ratusz. Warto też zobaczyć pomnik rybaczki Dona Marinera, postawiony na cześć żon rybaków.

Atrakcje turystyczne w LLoret de Mar
Atrakcje turystyczne w LLoret de Mar

Zapraszamy do zwiedzenia Muzea- Museu de la Vila Vella. Mieści się ono na samym szczycie wzgórza do którego prowadzą kręte uliczki. W muzeum znajdują się mozaiki, ceramika, rzeźby, kolekcja obrazów malarzy katalońskich oraz innych artystów m.in. obraz „Niebiański Skrzypek” Marca Chagalla. Warto wiedzieć, że XIV wieczny budynek, w którym obecnie znajduje się muzeum to dom gubernatora, a wznosząca się obok wieża Torre de Homenaje jest to Wieża ostatniej obrony.

Costa Brava to wspaniale miejsce dla osób pragnących nacieszyć się pięknem przyrody, parków, krystalicznego morza oraz małych zatoczek. Z jednej strony morze, klify oraz plaża, a z drugiej strony zabytkowe kościoły, ratusze i Muzea. Jest to niezwykłe połączenie uroków natury z bogactwem historii ukrytym w zabytkach.

Leave A Reply

Navigate