Chorwacja samolotem – lotniska oraz kiedy najlepiej kupić bilet

Lot samolotem do Chorwacji nie jest najtańszą opcją podróżowania, ale zdecydowanie najszybszą.
W zależności od miasta wylotu oraz miejsca docelowego, lot trwa około 2 – 3 godzin. Przykładowo do Dubrownika lecimy niecałe 2 godziny, natomiast w rejony południowej Dalmacji około 3.

Najgorętszym okresem są, jak wszędzie, dwa miesiące wakacyjne, w tym czasie ceny biletów wzrastają średnio o 30%. Jednak do Chorwacji można udać się od maja, aż do października, ponieważ zachęcają do tego panujące tam doskonałe warunki pogodowe, a ruch turystyczny jest nieco mniejszy. Jeśli chcemy aby bilet lotniczy kosztował nas jak najmniej, warto rozważyć podróż właśnie albo przed latem, czyli w maju lub czerwcu, albo już po szczycie wakacyjnym, czyli od września.

Lotniska w Chorwacji

Główne lotniska Chorwacji to Port Lotniczy Zagrzeb (ZAG), Dubrownik (DBV) i Split (SPU). Do mniejszych lotnisk należą między innymi Pula (PUY), Rijeka (RJK), Osijek (OSI) i Zadar (ZAD).
Dolecimy tam z kilku miast polskich m. in z: Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Bydgoszczy. Jednak trzeba pamiętać, że najwięcej połączeń do wyboru, mamy wylatując ze stolicy.

Kiedy najlepiej kupić lot do Chorwacji?

Połączeń lotniczych do Chorwacji, również tych czarterowych w sezonie, z roku na rok jest coraz więcej. Ma to wpływ na ceny biletów, które powoli spadają. W 2014 roku średnio za najtańszy przelot poza sezonem, trzeba było zapłacić około 600 złotych. Obecnie jesteśmy w stanie znaleźć tanie linie lotnicze już za niecałe 500 złotych. W sezonie ceny takiego połączenia lotniczego mogą sięgać nawet 1500 złotych. Warto planując wakacje w Chorwacji, odpowiednio wcześniej zarezerwować bilet. Pomoże nam to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Loty z Polski do Chorwacji
Loty z Polski do Chorwacji

Tańsze bilety można znaleźć w wyszukiwarkach internetowych, często jednak są to loty łączone z przesiadkami. Zazwyczaj będziemy musieli przesiąść się w Monachium, Berlinie czy Frankfurcie. Bilety na loty czarterowe mają w swojej ofercie wszystkie większe biura podróży i agencje turystyczne. Możemy je zakupić także bezpośrednio u przewoźnika albo na stronie internetowej. Lot do Chorwacji może wydłużyć nam urlop nawet o dwa dni.

Leave A Reply

Navigate