Ceny żywności w marketach i małych sklepikach w Chorwacji

Ceny żywności w Chorwacji są wyższe od tych jakie mamy w Polsce. Planując wakacje warto sprawdzić ceny i zastanowić się czy lepiej będzie stołować się w barach, czy może gotować samemu.

Najtaniej zakupy zrobimy w dużych sieciowych marketach typu Studenac, Konzum, Tommy czy Ribica. Znacznie droższe będą małe sklepiki położone tuż przy plaży czy też w samym centrum.

Przykładowe ceny jedzenia i picia w tańszych marketach w Chorwacji

Za kilogram owoców takich jak banany czy arbuzy zapłacimy około 7-8 kun. Napoje typu coca – cola czy pepsi w 2 litrowym opakowaniu to koszt 10-11kun. Masło 12 kun, jajka 19 kun za 10 sztuk a pszenny chleb kupimy za 10 kun.

Kilogram żółtego sera kosztuje 45 kun a za 150g szynki zapłacimy 15 kun. Puszka piwa to koszt 9 kun, wina stołowe zaczynają się od 18 kun, a lody w dwulitrowych pojemnikach kosztują 15 kun.

Ceny produktów żywnościowych w mniejszych sklepach spożywczych w Chorwacji

Chleb kupimy za 5 do 10 kun, masło od 15 do 25kun, coca – colę od 14 do 18 kun za dwa litry, wodę mineralną za 5 do 6 kun za 1,5litra. Lody to koszt od 3 do 6 kun za gałkę, a nektarynki 3 kuny za sztukę. Za kilogram żółtego sera zapłacimy od 50 do 65kun.

Owoce i warzywa warto kupować na bazarach, które są zaopatrywane przez rolników z okolicznych pól. Tam też lokalni wytwórcy sprzedają swoje wyroby takie jak: rakiję za cenę 50 do 70 kun za litr, wino za 20 do 30 kun za litr, oliwę z oliwek za 60 do 70 kun za litr, a miód kupimy za 35 do 50 kun.

Ile kosztuje jedzenie w Chorwacji
Ile kosztuje jedzenie w Chorwacji?

Choć ceny nie należą do najniższych, warto skosztować chorwackich przysmaków, choćby kupując świeże owoce czy lokalne alkohole.

Leave A Reply

Navigate