Ceny jedzenia i picia w restauracjach w Chorwacji

W chorwackich restauracjach można zamówić wszystko to co w innych lokalach na całym świecie. Są tu dania kuchni włoskiej typu pizza i pasta, ale również potrawy rybne z frytkami. Aby spróbować tradycyjnych posiłków kuchni dalmackiej warto udać się do Konobe, w których serwowane są dania lokalne.

Restauracje mają często wystawione menu przed wejściem, więc można zorientować się co do wysokości cen. Koszt produktów spożywczych w Chorwacji jest wyższy, stąd ceny w restauracjach też będą większe.

Jakie są ceny w chorwackich barach i knajpach?
Jakie są ceny w chorwackich barach i knajpach?

Ceny posiłków w knajpach i barach w Chorwacji

Za 10 -13 kun można napić się kawy w Chorwacji, za dwa razy większą gałkę lodów niż w Polsce, zapłacimy tu 7 kun. Piwo w barze kosztuje około 14-15 kun, ale w nocnych klubach jego cena może sięgać nawet 30 kun. Zestaw śniadaniowy typu omlet z dodatkami i pieczywem będzie kosztował około 30 kun w chorwackich knajpach.

Z dań obiadowych najtańszą opcją w Chorwacji jest np. zupa pomidorowa (22 kuny), makaron z sosem 45-55kun, dwa małe naleśniki np. z nutellą 20 kun lub jeden duży 15 kun. Z włoskich przysmaków: lazanię kupimy za 40-45 kun, a dobrą pizzę od 40 kun.

Konkretniejsze posiłki to koszt od około 75kun (za danie mięsne z indyka i grillowanych warzyw) w wzwyż. Najdroższymi potrawami w chorwackich restauracjach są dania z owoców morza. Talerz muli kosztuje tu 60 kun, kalmary od 80 kun, a ceny porcji ryby z frytkami zaczynają się od 100 kun.

Najdroższe dania w restauracjach w Chorwacji to owoce morza
Najdroższe dania w restauracjach w Chorwacji to owoce morza

Najdroższe są restauracje i bary usytuowane przy plaży, posiłek dla dwóch osób może tam kosztować nawet 200 kun. W nadmorskim barze cena piwa także może być trzykrotnie wyższa niż w pobliskim spożywczaku.

Dla tych co chcą się żywić w lokalach typu fastfood jest szeroki wybór ciepłych kanapek, tortilli i pizzy sprzedawanej w kawałkach. Hamburgery kosztują około 15-20 kun, w zestawie z frytkami i colą 35 kun. Kawałek pizzy kosztuje 10 kun a porcja kebabu około 30 kun.

Ceny posiłków restauracyjnych w turystycznych miejscowościach Chorwacji będą wyższe, niż te w położonych bardziej na uboczu.

Leave A Reply

Navigate