Imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne w Berlinie

Berlin jak każde miasto pozwala sobie na chwile wytchnienia, wypoczynku i relaksu. W przeciągu roku, odbywają się zabawy nie tylko kulturalne, ale także sportowe, koncerty muzyczne oraz festiwale. Każdy znajdzie coś dla siebie. Czasami będąc w Berlinie nie wiemy, nawet jakie imprezy nas ominęły, dlatego pokrótce przedstawimy ważniejsze wydarzenia.

Najlepsze koncerty i wydarzenia sportowe w Berlinie

Na początek zacznijmy od wyścigów rowerowych zwanych Sechstagerennen, które rozpoczynają się w styczniu. Wyścigi odbywają się w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w hali Velodrom przy Landsberger Alle i trwają sześć dni. Wytrwałych oraz miłośników kolarstwa zapraszamy do spróbowania własnych sił. Impreza odbywa się co roku i stała się już tradycją.

Impreza sportowa w Berlinie - Sechstagerennen
Impreza sportowa w Berlinie – Sechstagerennen

Podążając krokiem sportowców zagorzali kibice mogą udać się na finałowe rozgrywki w piłce nożnej o puchar DFB. Rozgrywki odbywają się każdego roku wa maju na stadionie Olympiastadion.

Kolejnym sportowym wydarzeniem jest Berlin Marathon. Jest to maraton, który odbywa się we wrześniu. Bieg zaczyna się tradycyjnie przy Bramie Brandenburskiej Berlina. Każdego roku około 30 tys. uczestników biegnie uliczkami Berlina, chcąc uzyskać jak najlepszy czas. Nie każdy z nas musi być medalistą, ale będąc w pobliżu warto zobaczyć całą imprezę.

Chcielibyśmy przedstawić kilka wydarzeń dla osób lubiących koncerty oraz muzykę klasyczną. Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na Musikfest Berlin, są to koncerty muzyki klasycznej oraz festiwale orkiestry. Będą występować znani kompozytorzy oraz soliści. Cała impreza rozpoczyna się we wrześniu i trwa przez twa tygodnie. W tym czasie Berlin staje się miastem muzyki klasycznej.

W lipcu mamy także szansę rozkoszować się brzmieniem muzyki klasycznej, opery a nawet jazzu. Tym razem jest to koncert na powietrzu – Classic Open Air, a odbywa się na Placu Gendarmenmatkt.

Warto wspomnieć, że w Berlinie corocznie są organizowane międzynarodowe targi muzyczne zwane Popkomm. Rozpoczynają się we wrześniu i trwają trzy dni. Popkomm to nie tylko targi muzyczne. Przez ten trzydniowy okres trwają festiwale, odbywają się także wystawy związane z branżą muzyczną i spotkania w branży muzycznej. Dla niektórych to szansa na wybicie się w tej branży i pokazanie swych zdolności muzycznych.

Zainteresowanych muzyką jazz zapraszamy na Jazzfest Berlin, który odbywa się w listopadzie. Jest to festiwal międzynarodowy trwający cztery dni, w trakcie których możemy zapoznać się z nowymi trendami jazzu.

Wydarzenia kulturalne w Berlinie - JazzFest Berlin
Wydarzenia kulturalne w Berlinie – JazzFest Berlin

Bardzo popularnym wydarzeniem w Berlinie stała się Długa noc Muzeów- Lange Nacht der Museen. Berlińczycy cenią sobie kulturę i lubią takie uroczystości. Wydarzenie ma na celu w przeciągu jednej nocy a jest to 17 maj od godziny 18 do 2 w nocy odwiedzić jak najwięcej muzeów znajdujących się w Berlinie. Berlińskie muzea przygotowują specjalne spektakle, wystawy oraz kolekcje, które były trzymane specjalnie na tą noc. Jest to niezwykła noc, niektórzy nazywają „nocą duchów”.

W Berlinie odbywają się także Międzynarodowe Festiwale Literatury – Internationales Literaturfestival. Festiwal odbywa się we wrześniu, a w swym programie obejmuje nie tylko literaturę dla dorosłych, ale także dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy festiwalu prezentują teksty autorów. Ze względu, że jest to impreza międzynarodowa, więc tekst jest recytowany w dwóch wersjach. W języku niemieckim oraz w języku ojczystym uczestnika.

Berlin organizuje wiele wydarzeń, festiwali i koncertów, które mają za zadanie podtrzymać kulturę, rozwijać się w dziedzinie sztuki, muzyki, a także daje szansę rozwoju sportowcom, którzy pragną rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Leave A Reply

Navigate