Atrakcje paryskiej dzielnicy Bercy

Bercy jest jedną ze wschodnich dzielnic Paryża. W przeciągu kilku lat Bercy rozbudowało się, rozwinęło architektonicznie poprzez zbudowanie nowoczesnych budynków oraz zazielenienie parków w nowoczesnym stylu.

Największe atrakcje Bercy, które trzeba zobaczyć

Bercy słynie z Palais Omnisports – Hali Sportowej, zbudowanej w nowym stylu, otoczonej dookoła piękną zielenią, a piękna temu widokowi dodaje prawy brzeg Sekwany. Budynek kształtem przypomina nie zamknięty trójkąt, do którego z każdej strony prowadzą długie schody. Boki budynku pokryte są zielenią, wyglądając jak murawa na stadionie, a na samym szczycie znajdują się przeszklone szyby.

Palais Omnisports - jedna z bardziej znanych atrakcji turystycznych Bercy
Palais Omnisports – jedna z bardziej znanych atrakcji turystycznych Bercy

Dzielnica oprócz niesamowitej architektury ma w sobie wspaniałe miejsce odpoczynku, relaksu a zarazem miejsce, gdzie przyroda łączy się z architektonicznym wdziękiem i pomysłowością człowieka. Jest to Parc Bercy, który składa się z trzech parków (Ogród Romantyczny, Ogród łąk oraz Village-Bercy). Każdy z nich reprezentuje inny temat tworząc klimat zgodny z nazwą danego ogrodu. Poprzez teren Parc Bercy rozciągają się winiarnie oraz kawiarenki, gdzie można spędzić miło czas lub skosztować wina.

Następnym dziełem, budowlą w nowoczesnym stylu jest Ministere de L’Economie, des Finances et de L’Industrie – Budynek Ministerstwa Finansów. Ogromny budynek stojący nad samym brzegiem Sekwany, z zanurzonym w Sekwanie dwoma filarami robi niesamowite wrażanie.

Odmienną budowlą jest Biblioteque Nationale de France – Francuska Biblioteka Narodowa. Biblioteka składa się z czterech monumentalnych, przeszklonych budynków o dość dziwnym kształcie. Każdy z obiektów składa się z dwóch ścian połączonych ze sobą jednym z boków. Do Biblioteki prowadzi most Simone de Beauvoir.

Biblioteque Nationale de France kolejna ciekawa budowla w Bercy
Biblioteque Nationale de France kolejna ciekawa budowla w Bercy

Całość dzielnicy Bercy to zestaw architektonicznej pomysłowości z wykorzystaniem przyrody. Parków zaprojektowanych w nowoczesny sposób przeplatający się z tradycyjnymi winnicami, restauracjami i kawiarenkami. To dokładne przeciwieństwo dzielnicy Quartier Latin, w której dominują wiekowe zabytki.

Leave A Reply

Navigate