Najlepsze atrakcje dla dzieci w Rzymie – gdzie warto zabrać pociechy?

Każdy rodzic zabierając na wycieczkę swoje dziecko chciałby zapewnić mu mnóstwo atrakcji, miło spędzony czas, a także zdobywanie wiedzy. Zastanówmy się jak zaplanować swój wspólny czas w Rzymie. O wariantach dla dorosłych pisaliśmy już wcześniej np. tu, tu i tu.

Przed samym wyjazdem warto pamiętać o klimacie jaki mamy w Rzymie, szczególnie o wysokiej temperaturze latem, która może nie sprzyjać naszemu dziecku. Wybierzmy więc taką porę roku, która nie będzie nam dokuczać, a upały nie zniszczą nam naszej podróży.

Co warto zwiedzić i zobaczyć z dziećmi w Rzymie?

Rzym to dobre miejsce na spróbowanie każdemu znanych „włoskich lodów”. Upały w Rzymie są rzeczą normalną, dlatego warto usiąść i posmakować tych zimnych specjałów. Nasze maluchy będą zapewne zachwycone. Włosi mają szeroką gamę lodów o różnych smakach, często przypominają nasze desery z dodatkiem owocowego sorbetu.

Kiedy się ochłodzimy i nabierzemy sił, warto odwiedzić Ogród Zoologiczny, który znajduje się w pobliżu Borghese. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni, mogąc zobaczyć tygrysy, żyrafy, niedźwiedzie, czy też słonie. Mała lekcja biologi oraz środowiska zamknięta we wspaniałej wycieczce po Ogrodzie Zoologicznym. Możemy tu poznać różne rodzaje zwierząt z całego świata.

Zoo w Rzymie - jedna z większych atrakcji dla dzieci
Zoo w Rzymie – jedna z większych atrakcji dla dzieci

Kolejnym krokiem w naszej podróży jest lot balonem Aerophile. Większości maluchów marzeniem jest lot balonem. Tutaj mają szanse je spełnić, wznieść się wysoko ponad chmury i zobaczyć świat „z lotu ptaka.” Balon unosi się nad Wiecznym Miastem, dzięki czemu widoki są niesamowite i niezapomniane.

Rodzice, którzy chcą zapewnić dzieciom, nie tylko rozrywkę, ale także zdobywanie wiedzy i nauki polecamy zwiedzić Explora il Museo del Bambini. Jest to miejsce, które wzbogaca wiedzę naszych maluchów. Nowoczesne muzeum wyposażone jest w maty na których są przedstawione miniaturowe miasteczka. Dzieci zdobywają wiedzę w zakresie środowiska, technologii, komunikacji i gospodarki. Oprócz tego organizowane są zabawy, które pobudzają ich rozum do myślenia, a także zabawy ruchowe, które pobudzają do działania.

Mapka pomoże Wam dotrzeć do muzeum:

Nowoczesne Muzeum, dzięki nowej technice, nie tylko obrazuje maluchom jak wygląda np.: miasteczko. Muzeum uczy ich w formie zabawy, dzięki czemu miło spędzają czas, nie wiedząc, że to była nauka. Jest to dobry pomysł na rozwijanie naszego dziecka, a zarazem dobra zabawa i miło spędzony czas.

Mała próbka tego, co czeka na maluchów w środku muzeum:

Pamiętajmy, że wakacje lub wolny czas z dziećmi, sami planujemy. Zaplanujmy w ten sposób, aby zapewnić im zarówno zabawę jak i nową przygodę, która wprowadzi ich w świat nauki. To od nas samych zależy jak będą wyglądać ich wakacje i jak będą je wspominać.

Leave A Reply

Navigate