Atrakcje dla dzieci w Paryżu – ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

Planując wycieczkę, wielokrotnie zastanawiamy się „dokąd zabierzemy dzieci”, aby ich nie zanudzić, tylko czegoś nauczyć. Przedstawimy kilka ciekawych miejsc – atrakcji dla dzieci w Paryżu, dokąd możemy zabrać nasze pociechy, a one nawet nie zauważą, jak szybko im minie czas i jakie jest to dla nich pożyteczne.

Co warto zobaczyć z dziećmi w Paryżu?

Rozpocznijmy naszą wspólną wycieczkę po Paryżu od wizyty w parku Parc André Citroën. Jest to dobre miejsce dla młodych odkrywców, gdzie największą atrakcją jest ogromny balon, który jest w stanie wznieść się na około 150 m. Jeśli twój odkrywca, chciałby zobaczyć cały Paryż z „lotu ptaka”, to warto przemyśleć, czy nie skorzystać z takiej atrakcji. Koszt takiego lotu waha się od 10 do 12 euro, w zależności od tego czy wybierzecie dni codzienne, czy też niedziele lub święta.

Bardzo ciekawym miejscem, a zarazem miejscem, które wspaniale zobrazowało piękno Paryża poprzez umieszczenie miniaturowych zabytków w jednym parku jet France Miniature. Jest to obszar, który ma około 5 ha oraz 150 zabytków Paryża w jednym miejscu. Miejsce to pozwala rodzicom zobrazować wszystkie zabytki i przygotować na dalszą podróż po Paryżu. Dzieci widząc w pomniejszeniu wieżę Eiffla czy też Luwr, z chęcią chcą je zobaczyć na żywo. Cena biletu to 23 euro dla dorosłych, a ulgowy 17 euro.

Ciekawe miejsca dla dzieci w Paryżu

Zainteresowanych botaniką, roślinami lub morskim życiem, zapraszamy do zwiedzania Palais de la Porte Doree – Aquarium Tropical. Jest to miejsce przypominające oceanarium, które kryje w sobie wiele gatunków ryb oraz roślin morskich. Różni się od innych oceanariów różnorodnością gatunków roślin, a także zgromadzeniem wielu gatunków ryb tropikalnych. Koszt wejścia to tylko 4 euro. Miejsce to ukazuje jak wygląda morze, pomaga odkryć dzieciom gatunki dotychczas im nieznane zarówno ryb jak i roślin.

Atrakcje dla dzieci w Paryżu - Aquarium Tropical
Atrakcje dla dzieci w Paryżu – Aquarium Tropical

Idąc krokiem zdobywców wiedzy możemy odkryć Safari znajdujące się w Parc Zoologique et de Loisir de Thoiry. Park zoologiczny słynie z rezerwatu afrykańskiego, gdzie możemy przejść się pośród afrykańskich zwierząt i poczuć jak w Afryce. Szczególną atrakcją jest tunel przez, który możemy zobaczyć przechadzające się lwy. Możemy poczuć się jak wśród stada lwów, dzięki tunelowi, który jest cały ze szkła, a lwy możemy zobaczyć przez daną szybę.

Na koniec wycieczki wybierzmy się do Paris – Story. Jest to spektakl multimedialny odbywający się w operze. W dosyć nowoczesny sposób zostaje ukazana historia sięgająca, aż 2 tys. lat wstecz. Spektakl nie trwa długo, około 50 minut. Możemy oczywiście wybrać przekład językowy. W ofercie przekładu mamy 14 różnych języków, w czym znajduje się także język polski.

Będąc z naszym maluchami, pamiętajmy, aby tak zaplanować wspólny czas, aby upłynął im miło, z korzyścią dla nich, rozwijaniu ich wiedzy oraz łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Leave A Reply

Navigate