Atrakcje dla dzieci w Berlinie – zwiedzanie i ciekawe miejsca

Berlin to piękne miasto, kryjące w sobie wiele atrakcji, tajemnic oraz historii. Jest to miasto pełne nowych budynków zachwycających swym urokiem i nowoczesną architekturą. Większość z nas jadąc na wycieczkę zabiera ze sobą dzieci. Przedstawimy kilka ciekawych miejsc w Berlinie, które sprawią frajdę naszym maluchom lub czegoś ich nauczą.

Wycieczka z dziećmi do Berlina – co warto zobaczyć?

Rozpocznijmy naszą podróż „na słodko”, czyli od Bonbonmacherei. Jest to miejsce pełne cukierków, gdzie możemy poznać etapy produkcji słodyczy, a dzieci nabywają wiedzę jak każdy cukierek, który zjedli powstał. W tym miejscu prócz wiedzy, możemy także zakupić cukierki, które są do wyboru w różnych smakach i kolorach. Bardzo istotną informacją jest, że wstęp jest bezpłatny od środy do soboty.

Kolejną atrakcję, stworzoną tylko dla dzieci do 15 lat jest Kinderbad Monbijou. Jest to kąpielisko przystosowane dla dzieci. Głębokość wody w basenie nie przekracza 1:30 m. Rodzice wchodzą z maluchami, dzięki czemu mają na nie oko, a wewnątrz mają szansę porozmawiać,wymienić się informacjami z innymi rodzicami.

Ciekawą atrakcją jest Legoland Discovery Centre do którego zaprasza ogromna żyrafa, stojąca w pobliżu budynku złożona z około 30 tys. klocków. Legoland to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka. Dzieci mają zapewnione specjalne warsztaty rozwijające ich umysł przy budowie z klocków LEGO. Warto wiedzieć, że maluchy do 3 roku życia mają wstęp wolny. Jeśli chcesz rozwijać umysł swego dziecka to bardzo dobrym pomysłem jest odwiedzenie Legolandu.

Warto też zobaczyć Zoologischer Garten. Jest to Ogród Zoologiczny, który zgromadził różnorodne gatunki zwierząt. Ogród Zoologiczny uczy oraz obrazuje na żywo świat zwierząt. Bardzo znanym miejscem w Ogrodzie Zoologicznym jest akwarium, w którym można zobaczyć krokodyle.

Zoo w Berlinie - popularna atrakcja dla dzieci
Zoo w Berlinie – popularna atrakcja dla dzieci

Bardzo ciekawym miejscem czekającym na nas w Berlinie jest Mach mit! Museum, gdzie przeprowadzane są warsztaty dla najmłodszych w różnych dziedzinach. Dzieci mogą spróbować aktorstwa lub garncarstwa, a mali panowie wypróbować się w roli majsterkowicza. Jest to połączenia zabawy wraz z nauką. Oprócz warsztatów oferta muzeum zawiera wystawy tematyczne, które uczą nasze maluchy. W trakcie, kiedy nasi mali odkrywcy są zajęci, rodzice mogą spędzić czas w restauracji.

Idąc krokiem odkrywców ciekawych świata warto wstąpić do Museumspadagogischer Dienst. Jest to muzeum połączone z przedstawieniami oraz warsztatami. Każde muzeum ma swoje warsztaty według swej dziedziny np.: muzyki, sztuki lub historii. Mali odkrywcy są pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli i pedagogów, a na warsztatach mogą poczuć się np.: jak muzyk i spróbować zagrać na danym instrumencie.

Rodzice, którzy nie mają czasu na organizowanie zajęć dla dzieci, lub chcą spróbować profesjonalnej organizacji polecamy StattReisen. Jest to specjalne biuro turystyczne, które organizuje wycieczki po mieście wprowadzając dzieciom historyczny zarys Berlina.

Wycieczki po Berlinie dla dzieci
Wycieczki po Berlinie dla dzieci

Na koniec pamiętając o rodzicach, którzy także chcą wypocząć na wycieczce chcielibyśmy przedstawić miejsce w którym możemy pozostawić nasze pociechy pod profesjonalną opieką nawet na całą noc. Kinderinsel, czyli Wyspa Dzieci, gwarantuje opiekę pod okiem pedagogów. Możemy zostawić swego malucha już od 6 miesiąca życia nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo.

Leave A Reply

Navigate