A może Portugalia?

Portugalia to dla Polaków wciąż niszowy kierunek turystyczny. O wiele częściej wybierana na wakacje jest Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Fakt, faktem że Portugalia to dość drogi wypoczynek, jeśli wybieramy się tam zorganizowanym wyjazdem przez biuro podróży. Z racji niedużego zainteresowania, albo małej konkurencji wycieczki do Portugalii są w europejskiej czołówce jeśli chodzi o ceny w biurach podróży. Alternatywą jest na pewno samodzielna podróż, bo ceny noclegów na miejscu czy żywności, nie różnią się od tych z pozostałych krajów śródziemnomorskich. Porównując koszty są wręcz niższe.

Kilka ciekawostek na temat Portugalii:

Za odwiedzeniem Portugalii przemawia na pewno bezpieczeństwo, gdyż kraj ten nie jest w kręgu państw mocno zagrożonych zamachami terrorystycznymi. Jednak wiadomo, wszystko może ulec zmianie, gdyż zamachowcy są nieprzewidywalni i w dzisiejszych czasach można się wszystkiego spodziewać. Warto postawić na Portugalię także jeśli nie lubicie tłumów turystów przemierzających okolice z najpopularniejszymi atrakcjami danego regionu. Jest to jeszcze nieoklepany kierunek wakacyjnych wojaży, zawsze więc można pochwalić się fotkami z miejsc, o których nasi znajomi jeszcze nie słyszeli.

Turyści z Polski w Portugalii

Lizbona
Lizbona
Mimo, że nie jest to najpopularniejszy kraj wybierany na wakacje, to również w Portugalii można czasem usłyszeć język polski. Turystów z roku na rok jest coraz więcej. Przyczyniła się do tego nieciekawa sytuacja międzynarodowa (niepewna, bankrutująca Grecja, ataki terrorystyczne na Bliskim Wschodzie i w krajach afrykańskich oraz problem uchodźców).

Polacy najczęściej wybierają zamojską wyspę z której pochodzi sławny piłkarz – Cristiano RonaldoMaderę. Drugim najczęściej odwiedzanym miejscem jest zdecydowanie stolica Portugalii, czyli Lizbona. Na trzecim miejscu są urokliwe, skaliste wybrzeża Algarve. Wśród popularnych miast, które również nasi rodacy często odwiedzają jest znane z czerwonego wina – Porto. Destynacje te są wybierane ze względu na ofertę, jaką dysponują biura podróży.

Algarve
Algarve

Jeśli podróżujemy na własną rękę, cel obieramy sami. Niekiedy w biurach możemy natrafić na bardzo egzotyczny, portugalski kierunek czyli wulkaniczne wyspy Azory. Podróżowanie ułatwiają także tanie połączenia lotnicze, dzięki którym możemy za niewielkie pieniądze dolecieć do Lizbony, Porto, a w okresie wakacyjnym również czarterami do Faro (Algavre). Podróż na własną rękę samochodem to poważna odległość. Na raz nie da się tego przejechać, w końcu to kraniec kontynentu europejskiego. Jednak z rozsądnym podzieleniem trasy i zaplanowanymi noclegami, można dojechać do Portugalii autem. Po drodze, przy okazji, zwiedzając kawał Europy.

Azory
Azory

Czym Portugalia przyciąga turystów?

Portugalia przyciąga klimatem, zachwycającą przyrodą, smaczną kuchnią i serdecznością jej mieszkańców. Wielka różnorodność rozłożona jest na stosunkowo niewielkim terenie. Z miasta do miasta odległości są niewielkie. Blisko 300 plaż jest oznakowanych Błękitną Flagą, a klifowe nadbrzeża robią niesamowite wrażenie. 15 zabytków znajdujących się w Portugalii jest umieszczonych na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Można tu znaleźć także restauracje serwujące świeże owoce morza, w tym kilka oznaczonych gwiazdkami Michelina.

Sprawdź mapę Portugalii:

Portugalia to także znakomite wina, muzyka i tradycje. Piaszczyste plaże są tu czasem wyjątkowo szerokie, nie trzeba walczyć o miejsce, czy odgraniczać się parawanami. Baza hotelowo – gastronomiczna jest taka sama jak w innych śródziemnomorskich, wakacyjnych krajach. Miłośnicy golfa będą zadowoleni, bo specjalnie dla nich Portugalia oferuje różnej klasy pola golfowe. Surfingowcy i kiteowcy na pewno wykorzystają bliską obecność Oceanu Atlantyckiego. Fatima jest tu mekką turystyki pielgrzymkowej, a zamojskie wyspy oferują wypoczynek w bardziej egzotycznym otoczeniu (Madera, Azory). Bujna śródziemnomorska roślinność i winnice porastające zbocza, dopełniają tylko obraz wakacyjnego raju.

Leave A Reply

Navigate